ПРАЦЮВАТИ БЕЗ БОРГІВ

Минулого року, незважаючи на незначне, але в цілому зростання економіки, деякі підприємства області потрапили в складне становище і нарощували борги, в тому числі – й зарплатні. Однак керівництво більшості з них разом з профспілковими організаціями наполегливо боролися за стабілізацію виробництва і поліпшення фінансового становища.

Дуже велику роботу в цьому плані було проведено на Південмаші (голова профкому В.Васильєв). І ось наприкінці грудня минулого року зарплатні борги там були повністю погашені. Зараз колектив легендарного підприємства має замовлення, що сприятиме збільшенню завантаження працівників та поліпшенню його фінансового стану.

Як ми вже повідомляли, наприкінці минулого року в Києві біля Кабінету Міністрів України відбулася організована всеукраїнською профспілкою автомобілістів і дорожників акція протесту проти нехтування владою проблем цих галузей, значної заборгованості по зарплаті та компенсаціям за перевезення пільговиків.

Зазначимо, що всі ці питання Дніпропетровський обком профспілки (голова А.Берчук) протягом 2017 р. піднімав на всіх рівнях. Зокрема, він вимагав погашення значних боргів перед працівниками Облавтодору. І таки свого ця облпрофорганізація домоглась: напередодні нового року дорожники отримали 10,6 млн. грн. затриманої зарплати (за чотири місяці). Таким чином, підприємство увійшло в 2018-й без боргів перед своїми працівниками.

Сподіваємось, що ця позитивна тенденція збережеться й надалі. Тім більше, що з Держбюджету-2018 на ремонт і будівництво доріг та мостів виділено рекордну суму – 46,7 млрд. грн. Зокрема, значні кошти буде спрямовано на закінчення реконструкції автодороги Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Загалом в Україні планується відремонтувати і побудувати в 2018 р. 4 тис. км. доріг та 50 мостів.

                                                                                  К.Вікторів