ПРОФСПІЛКИ СПОДІВАЮТЬСЯ НА ПІДТРИМКУ

За ініціативи профспілок планується проведення засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому будуть підбиті підсумки виконання у першому півріччі поточного року Територіальної угоди на 2017-2020 рр.

Напередодні у голови Обласного об’єднання профспілок В. Дубіля відбулася нарада з керівниками обласних профорганізацій промислового сектору економіки. Розглядалися питання стану соціально-економічних відносин на підприємствах та проблеми, які необхідно винести на обговорення ради.

За словами В.Дубіля, людей наразі турбують значне знецінення через інфляцію зарплати та її несвоєчасна виплата, затримка пенсій, зростання цін на товари першої необхідності та ліки, заплановане підвищення вартості енергоносіїв та в цілому житлово-комунальних і транспортних послуг, значні перекоси на деяких підприємствах в оплаті роботи працівників і топ-менеджерів, скорочення в бюджетних організаціях та проблеми зайнятості. Підкреслювалось також, що через низькі заробітки в багатьох галузях економіки виник дефіцит кадрів, які масово сьогодні мігрують за кордон. Ці проблем турбують зараз й соціальних партнерів профспілок - роботодавців та владу, тому є сподівання, що вони підтримають пропозиції профспілок щодо їхнього вирішення на всіх рівнях, в тому числі – і національному.

Керівники галузевих облпрофорганізацій – В.Шевченко (металурги і гірники), Г.Потуремець (хіміки), І.Сова (будівельники). С.Тіницька (харчовики) та інші запропонували ще ряд питань, які необхідно буде розглянути на соціально-економічній раді. Це, зокрема, погіршення ситуації в сфері трудових відносин, дуже гострі зараз проблеми залізничних грузових перевезень, невпинне зростання вартості енергоносіїв, лобіювання чиновниками інтересів зарубіжних компаній на шкоду вітчизняним товаровиробникам та інші.

Прес-центр облпрофоб’єднання.