І В СВЯТО - ПРО НАСУЩНІ ПРОБЛЕМИ

лютого в Будинку профспілок було урочисто відзначено 28-річчя створення у новому форматі Дніпропетровського обласного обєднання профспілок. Декларація про його створення та перехід на нові принципи діяльності було прийнято у лютому 1991 р.

Загалом же історія цього міжгалузевого профцентру нараховує вже 113 років. Сьогодні він об’єднує 33 галузеві членські організації, близько півмільйона трудящих і є одним з найчисельніших та найактивніших в Україні.

Привітавши всіх з цією датою, голова облпрофцентру Віталій Дубіль відзначив, що, незважаючи на всі труднощі, профцентру вдалося зберегти єдність і націленість на вирішення найбільш гострих питань, які турбують трудові колективи та членів профспілок. У цій роботі він плідно співпрацює з органами влади і роботодавцями. Зокрема, з Федерацією організацій роботодавців, Дніпропетровською Торгово-промисловою палатою (про це – нижче).

Все це дозволило минулого року досягти в області певного зростання обсягів виробництва і рівня оплати праці, зменшення безробіття. Але попереду ще багато невирішених питань, над якими доведеться працювати, щоб забезпечити гідний рівень життя людей. Вже цього року президія облпрофцентру провела цілу низку заходів з найважливіших питань – підтримки вітчизняного виробника, налагодження взаємодії з Держінспекцією праці, захисту пенсійних та соціальних інтересів людей. І важливо всім профспілковим ланкам не збавляти взятих темпів.

Зупинився В.Дубіль й на внутрішньоспілкових завданнях, особливо підкресливши важливість якісного проведення звітно-виборчої кампанії, поліпшення підготовки профкадрів і активу, активізації молодіжної політики (цьому буде присвячено черговий пленум Міжгалузевої ради), інформаційно-пропагандистської роботи та посилення підтримки профспілкових видань.

Дуже символічно, що саме в цей святковий день відбулося й нагородження кращих профспілкових працівників та активістів – лауреатів конкурсів серед молодих профспілкових лідерів та «Профспілкова Ніка-2019» - серед кращих передплатників газети «Позиція».

                                                                 ххх

Після святкової частини у рамках засідання президії облпрофобєднання було розглянуто ряд актуальних питань. Зокрема, щодо співпраці в рамках укладеної в 2013 р. Угоди між профцентром та Дніпропетровською торгово-промисловою палатою. Профспілки зацікавлені у цій взаємодії, бо вбачають у ній один із шляхів впливу на ситуацію в економіці, підтримці вітчизняного товаровиробника, що буде гарантією забезпечення зайнятості та гідного життя трудящих.

Дуже позитивно оцінив цю співпрацю й президент ТПП Віталій Жмуренко, за словами якого, контакти з профспілками допомагають знаходити резерви розвитку підприємств регіону та просування їхньої продукції на міжнародні ринки. Сьогодні Дніпропетровська ТПП охоплює своїм впливом більше тисячі підприємств області, уклала 120 угод про міжнародне співробітництво. Дуже корисною, зазначив В.Жмуренко була нещодавня нарада з керівниками й профспілковцями підприємств харчової промисловості, до організації якої доклали рук облпрофцентр і обком харчової промисловості профспілок АПК.

Президія схвалила проведену профспілками і ТПП спільну роботу, спрямовану на підтримку вітчизняного товаровиробника, що є запорукою розвитку економіки регіону та створення умов для стабільної роботи підприємств і вирішення соціальних питань. Виборним органам членських організацій запропоновано більш активно використовувати можливості Торгово-промислової палати для вирішення проблем, що турбують трудові колективи.                                                      

Прес-центр Облпрофобєднання.