СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ДІЮТЬ РАЗОМ

Дніпропетровське обласне об’єднання профспілок, Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини та обласний Центр зайнятості  підписали спільне звернення до роботодавців та фізичних осіб-підприємців з пропозицією надання їм консультацій щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та сприяння вирішенню інших проблем.

ЗВЕРНЕННЯ

Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та обласного Центру зайнятості

Шановні роботодавці та фізичні особи-підприємці!

В нинішній непростій соціально-економічній ситуації уряд України докладає чимало зусиль для стабілізації економіки, збереження робочих місць, фінансової підтримки роботодавців та фізичних осіб – підприємців. Саме з цією метою впроваджений механізм надання фінансової допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Таку допомогу отримують роботодавці із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва для виплати працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичні особи підприємці, які є застрахованими особами, - у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.

Зазначаємо, що завдяки урядовій ініціативі, а також спільній діяльності в рамках тристоронньої угоди між Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини, Обласним об’єднанням профспілок та обласним Центром зайнятості в області за останній час збережено понад 16,7 тисяч робочих місць в окремих сферах економіки. Допомогою по частковому безробіттю на період карантину в області уже скористались представники переробної, легкої та харчової промисловості, торгівлі, транспортної сфери, туризму, ресторанного бізнесу, сфери послуг. Фінансова допомога держави, що надається на безповоротній основі, стала суттєвою підтримкою як працівників підприємств, що втратили частину заробітної плати, так і фізичних осіб – підприємців.

Однак ситуація в економіці і на ринку праці все ж залишається складною і такою, що потребує об’єднання наших спільних зусиль.

Саме тому рекомендуємо роботодавцям та фізичним особам – підприємцям, які зупинили (скоротили) діяльність у зв’язку із впровадженням карантинних заходів, звертатись до обласної служби зайнятості – надійного соціального партнера. Її фахівці щоденно забезпечують інформаційну підтримку, надають професійні консультації щодо формування пакету документів для отримання допомоги по безробіттю на період карантину, оперативне їх опрацювання та прийняття відповідних рішень у найкоротші строки.

В свою чергу, Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини та  Обласне об’єднання профспілок готові здійснювати консультаційні послуги щодо надання роботодавцям та фізичним особам-підприємцям допомоги по частковому безробіттю на період карантину та сприяти вирішенню інших проблем, які їх турбують.

В. Сергєєв,                              В.Дубіль,                              В.Кузнєцова,

голова Федерації                    голова Обласного             директор Обласного

організацій роботодавців      об’єднання профспілок       центру зайнятості

Дніпропетровщини                

                                

м. Дніпро

17.07.2020 р.