ЩОДО ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ

   На виконання норм Закону «Про соціальний діалог в Україні» були утворені та функціонують Національна тристороння соціально-економічна рада та територіальні тристоронні соціально-економічні ради. Основною метою цих постійно діючих органів є визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та ухвалення узгоджених рішень між представниками профспілок, роботодавців та виконавчої влади з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

     З 2016 року діяльність Національної ради не мала належного організаційного забезпечення, а отже, вона не могла бути повною мірою ефективною, як це визначено законом.

     Відбувся конкурс на зайняття посади секретаря Національної ради, що була вакантною протягом п'яти років. Також президія Національної ради запропонувала Президенту України призначити головою ради Анатолія Кінаха – від сторони роботодавців, згідно зі встановленою черговістю ротації.

   Для Володимира Зеленського принципово, щоб діалог працівників, їхніх профспілкових представників, роботодавців та органів виконавчої влади й місцевого самоврядування відбувався на основі інституційної бази держави, в межах закону та був максимально результативним.

Детальніше https://www.fpsu.org.ua/materialy/20924-shchodo-funktsionuvannya-natsionalnoji-tristoronnoji-sotsialno-ekonomichnoji-radi.html