Профспілка металургів і гірників України

У профкомі ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» продовжують допомагати членам Профспілки реалізовувати їхнє право на пільгове пенсійне забезпечення. У жовтні, завдяки міцній профспілковій підтримці, на заслужений відпочинок вийшла Любов Шумська – електрозварювальник «Метінвест-промсервісу» (трудовий колектив цього підприємства вже кілька років входить до лав первинки «КАМЕТ-СТАЛЬ» у статусі цехової організації).

Невесела «пенсійна історія» Любові Миколаївни, на жаль, є типовою для працівників підрядних служб. Практика аутсорсингу непрофільних активів, яка стала популярною в ГМК іще два десятиліття тому, не передбачала суворого контролю новостворюваних суб’єктів господарювання у частині правильного оформлення переведених до них співробітників. Як наслідок, у трудові книжки таких осіб належні записи вносилися з помилками або ж взагалі не вносилися. Крім того, роботодавці нерідко користалися можливістю на платити за них страхові внески.
За звичкою довіряючи керівництву, люди побільшості всі ці моменти лишали поза увагою. Але роки летять швидко – і ось працівникові, який виконував свої виробничі завдання у складних і небезпечних умовах гірничо-металургійного комплексу, приходить час оформлювати пільгову пенсію. Та раптом з’ясовується, що документальних підтверджень наявності достатнього «шкідливого» стажу в нього немає, ще й пенсійні внески за цілу низку чесно відроблених років за нього не перераховано...
Неприємну «спадщину» такого роду від колишніх роботодавців минулого року отримала і Любов Шумська. З тією лише різницею, що, перед зверненням до Пенсійного фонду, жінка мудро вирішила проконсультуватися із фахівцями свого профкому ПМГУ, і вже була готова до труднощів.
Тож відмова ПФ її засмутила, але не знесилила, і вона наважилася на наступний крок: підготувавши, з допомогою експертів профкому, всі необхідні папери, подала позов до суду.
Розглядали його традиційно довго – з лютого аж по жовтень. Але очікування не було даремним. За рішенням суду Любов Миколаївна стала пенсіонеркою на 8 років раніше, ніж наполягав Пенсійний фонд. І, хоча суми її щомісячних виплат нижчі, ніж мали б бути за умови адекватної сплати внесків всіма роботодавцями, жінка задоволена: адже, зійшовшись у поєдинку із «державною машиною», вона спромоглася відстояти свою чесно зароблену важкою та небезпечною працею пільгу.