Візит Данських профлідерів

14 вересня відбувся візит представників профспілки 3F на провідне підприємство Дніпропетровської області - ПрАТ «Оріль-Лідер»

Історія співпраці профспілки працівників АПК з профспілкою 3F нараховує десятиріччя. Маючи високий авторитет в суспільстві Данії, профспілка 3F проводить широку роботу по підняттю іміджу профспілок і конкретній допомозі таким країнам, як Україна, котра тільки стає на шлях демократизації і реформ, адже саме дякуючи роботі профспілок Данія має сьогодні майже найвищий в Європі рівень зарплат і соціальних гарантій.

14 вересня відбувся візит представників профспілки 3F в складі Кейт Хой, Ганса Ларсена та Максима Васютіна на провідне підприємство області - ПрАТ «Оріль-Лідер» - з метою вивчення практики соціального ведення бізнесу в Україні.

Візит розпочався зустріччю данських профлідерів з профспілковим активом підприємства. Жваву дискусію викликала розповідь гостей про систему соціального діалогу в Данії. Більшість питань, на які відповідали данці, стосувались системи формування рівня заробітної плати, пенсійного забезпечення, комунальних послуг, загального рівня життя. Гостям сподобалось активне та демократичне спілкування з членами профспілки працівників АПК.

Надалі делегація данських профспілок відвідала виробничі підрозділи та зустрілась з адміністрацією підприємства. Максим Васютін, наш співвітчизник, який вже майже 15 років працює в системі сільського господарства Данії, вражений рівнем організації такого потужного виробництва та забезпеченням його екологічності. Після відвідування найбільшої в Україні біогазової установки з переробки органічних відходів у електричну енергію, гості висловили захоплення системністю та масштабністю екологічної політики підприємства, яка повністю відповідає євростандартам.

Наступна зупинка – цех забою птиці, де здійснюється пакування та первинна обробка. Ознайомившись з побутовими умовами праці, Кейт Хой, яка має досвід роботи на аналогічному підприємстві Данії, відзначила відповідність побутових умов праці европейським.

Під час поїздки по підприємству пояснення давала голова первинної профорганізації О.Іванченко, акцентуючи увагу гостей на додаткових пільгах, які отримують працівники підприємства згідно колективному договору.

На підсумковій зустрічі за участю директора підприємства О.Утешева представники одної із найпотужніших профспілок Європи – даньської профспілки 3F - зробили висновок, що побували на європейському підприємстві, яке за виробничими, соціальними, екологічними показниками відповідає європейським стандартам.   

Обком профспілки АПК.