Пресі – про акцію профспілок

 8 жовтня в Дніпропетровському обласному об’єднанні профспілок відбулась прес-конференція, присвячена проведенню всеукраїнської акції протесту профспілок проти наступу на права трудящих.

Голова облпрофцентру Віталій Дубіль розповів представникам засобів масової інформації про те, що ці дії профспілок викликані насамперед планами уряду з підвищення ціни на природний газ для населення, яке призведе до зростання вартості компослуг та ще більшого зниження життєвого рівня трудящих, а також небажанням влади дослухатися до вимог найбільшої громадської організації щодо необхідності суттєвого підвищення рівня прожиткового мінімуму, оплати праці та її охорони, забезпечення зайнятості та соціальних гарантій. Зокрема, не враховані пропозиції профспілок до проекту Держбюджету-2019.

Зазначалось, що Дніпропетровський облпрофцентр, як найбільш чисельне територіальне профоб’єднання країни, завжди брало активну участь у спільних всеукраїнських акціях під прапором Федерації профспілок України. Так буде й зараз. На 9 жовтня планується багатолюдний мітинг протесту представників трудових колективів і профорганізацій області на площі біля облдержадміністрації і обласної ради.

Про ситуацію в своїх галузях та готовність взяти участь у всеукраїнській акції заявили також голова облпрофорганізації освітян Галина Бєлікова, заступник голови обкому профспілки металургів і гірників Ігор Соколов, радник голови обкому профспілки медиків – Людмила Валевська. Вони також звернули увагу на те, що найбільше невдоволення членів профспілок викликає заплановане урядом підвищення ціни на газ, небажання роботодавців підвищувати рівень оплати праці, недостатнє фінансування бюджетної сфери та ін.

Учасники прес-конференції відповіли на численні запитання журналістів.

В.Коврига.