Знайти своє місце у важливій роботі

У Дніпрі в Будинку профспілок в рамках дансько-українського навчального проекту проходить IV національна конференція з питань участі профспілок у децентралізації влади. В ній беруть участь учасники проекту, керівники ФПУ, всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, профорганізацій Дніпропетровщини.

Відкриваючи захід, голова облпрофцентру Віталій Дубіль зазначив, що профспілки області з самого початку процесів реформування влади активно підключились до цієї важливої роботи. Вони тісно співпрацюють у цій сфері з соціальними партнерами (в тому числі - Центром розвитку місцевого самоврядування), домагаючись, щоб в ході реформ, насамперед, враховувались інтереси членів профспілок, конкретних трудових колективів і всього населення. Дуже корисним став тут і досвід данських колег, які мають чимало напрацювань щодо діяльності профспілок в умовах децентралізації.

1

Сьогодні на Дніпропетровщині вже діють 34 об’єднані територіальні громади (ще 19 знаходяться в процесі створення), і вони мають певні позитивні надбання. Так, зараз в ОТГ реалізується більше 200 інфраструктурних проектів з оновлення та розвитку соціальної сфери, доріг. Але є й проблеми. І тому облпрофцентр та обласні галузеві профспілки постійно відслідковують ці процеси, що, зокрема, дозволило не допустити у процесі реформи ліквідації профорганізацій на місцях.

Учасників конференції привітали перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман, голова обласної трьохсторонньої соціально-економічної ради і керівник Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, член керівного комітету та координатор дансько-української співпраці від профспілки 3F Йонас Девантьєр, представники групи «Солідарність» - Кейт Хой, Ханс Ларсен та Максим Васютін, керівник Центру з реалізації дансько-українського проекту Валентина Шевченко.

Фото М.Ковтун

Заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий у своєму виступі зазначив, що ФПУ приділяє значну увагу участі профспілок у процесах реформування влади і наразі цей напрямок для всіх профструктур є пріоритетним. Він презентував доповідь «Роль та завдання профспілок у процесі децентралізації влади і формування територіальних громад», яка була підготовлена за матеріалами дослідження, проведеного учасниками дансько-українського проекту. Ця, дуже глибока, детальна розробка стане корисним інформаційно-методичним посібником і допоможе профспілкам знайти своє місце у важливій роботі, сфокусувавшись на її головних напрямках – підтримці виробництва і зайнятості, недопущенні скорочення закладів освіти, охорони здоров’я і культури, збереженні профорганізацій та ін. А тут ще є чимало ризиків, які потребують постійної уваги профспілок.

     Зі співдоповіддю виступила учасниця проекту голова Полтавського обкому профспілки хіміків Ольга Курінько. Дуже плідною стала робота учасників заходу у профільних секціях. Підсумковим документом конференції буде резолюція, яка стане орієнтиром у подальшій роботі. Наші данські колеги також відвідали ряд провідних підприємств області.

    У роботі конференції взяв участь і виступив начальник відділу з питань адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Микола Рубчак, який розповів про хід децентралізації в Україні, відповів на численні запитання і закликав профспілки до співпраці.

 

В.Коврига,

зав. пресс-центром

Дніпропетровського облпрофоб’єднання